Preloader

Ładowanie...

Przejdź do treści
Wersja kontrastowa
 • a
 • a +
 • a ++

Program „Plastek i jego zaczarowane pudełko” Program „Plastek i jego zaczarowane pudełko”

Grafika

 

„Plastek i jego zaczarowane pudełko” to europejska inicjatywa edukacyjna PlasticsEurope przeznaczona dla młodszych klas uczniów szkoły podstawowej.

20150324123628-plastek 4
Dlaczego poruszać temat tworzyw sztucznych w szkole podstawowej? Tworzywa są stałym elementem naszej codzienności – posługujemy się nimi w kuchni, samochodzie, stosujemy jako opakowania. Płyty styropianowe jako materiał izolacyjny lub okna z tworzyw sztucznych pomagają obniżyć koszty ogrzewania. Bez tworzyw sztucznych nie można już sobie wyobrazić nowoczesnej ochrony środowiska: począwszy od baterii słonecznej, poprzez turbiny wiatrowe, aż po membrany wykorzystywane w technologii oczyszczania wody – dzisiaj polimery znajdują zastosowanie wszędzie.

„Plastek i jego zaczarowane pudełko” ma pomóc dzieciom zrozumieć różnorodność i różne właściwości tworzyw sztucznych. Dzieci chcą poznawać otaczający świat i także podczas zabawy rejestrują nowe dla nich rzeczy. Tę naturalną ciekawość należy wspierać - zainteresowanie się zjawiskami przyrodniczymi we wczesnych latach owocuje lepszym zrozumieniem techniki i nauk przyrodniczych w wieku dorosłym.

20150324123610-plastek 2
„Plastek i jego zaczarowane pudełko” składa się z zestawu pięciu doświadczeń oraz podręczników dla uczniów wraz ze skryptem dla nauczyciela i może stanowić pomocny wkład na rzecz edukacji przyrodniczej w szkole podstawowej. Dostępne i opisane w zestawie doświadczenia przybliżą uczniom młodszych klas szkoły podstawowej problematykę „tworzyw sztucznych”. Prawie wszystkie doświadczenia uczniowie mogą przeprowadzić samodzielnie, łatwo i bez żadnych zagrożeń. Przebieg każdego doświadczenia i jego wyjaśnienie zostały omówione w podręczniku dla uczniów w sposób zrozumiały dla dzieci. Podręcznik może stanowić podstawę zajęć lub można wykorzystywać go jako uzupełnienie. Nauczyciele mają do dyspozycji specjalną broszurę z informacjami dodatkowymi, pomocnymi przy przygotowywaniu doświadczeń.

20150324123245-plastek 1

Co zrobić, aby przystąpić do inicjatywy? Sprawa jest bardzo prosta – wystarczy wziąć udział  w spotkaniu szkoleniowym z udziałem reprezentantów fundacji, które odbędzie się dnia 7. czerwca o godz. 14:00 w Sali Edukacyjnej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja programu, adresowanego do młodszych klas szkół podstawowych,ponadto nauczyciele zostaną przeszkoleni z zakresu prowadzenia ekologicznej lekcji z atrakcyjnym zestawem edukacyjnym „Plastek”. Po szkoleniu Państwa Szkoła zostanie wyposażona w zestawy edukacyjne do prowadzenia lekcji poświęconej tworzywom sztucznym.

W imieniu Fundacji PlasticsEurope  z siedzibą w Warszawie, mamy zaszczyt zaprosić Państwa Szkołę do udziału w europejskiej inicjatywie edukacyjnej pt. „Plastek i jego zaczarowane pudełko”.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 31 maja br.  – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Partnerzy

 • Banie Mazurskie
 • Budry
 • Giżycko
 • Miasto Giżycko
 • Kruklanki
 • Milki
 • Orzysz
 • Ryn
 • Srokowo
 • Węgorzewo
 • Wydminy

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polityka prywatności