Preloader

Ładowanie...

Przejdź do treści
Wersja kontrastowa
 • a
 • a +
 • a ++

IX EDYCJA MAZURSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO IX EDYCJA MAZURSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO "RADY NA ODPADY"

Grafika

Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami ogłasza IX edycję Mazurskiego Konkursu Ekologicznego  „Rady na odpady”. Konkurs adresowany jest do  przedszkolaków i szkolnych oddziałów zerowych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rodzin z terenu objętego działaniem Mazurskiego Związku Międzygminnego- Gospodarka Odpadami: gmina Banie Mazurskie, gmina Budry, miasto Giżycko, gmina Giżycko, gmina Kruklanki, gmina Miłki, gmina Orzysz, gmina Pozezdrze, miasto i gmina Ryn, gmina Srokowo, miasto i gmina Węgorzewo, gmina Wydminy.

20160613 090814

Konkurs od samego początku ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Od młodego pokolenia zależeć będzie czystość Mazur – krainy wyjątkowej pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Mając to na uwadze poprzez konkursową zabawę znów pragniemy promować zagadnienie segregacji odpadów. Młodzi powinni jak najwcześniej dowiedzieć się, że odpady mają swoją wartość i zasługują na drugie życie.

Drodzy uczestnicy, stawiamy przed wami następujące wyzwania:


„PODWODNY MAZURSKI ŚWIAT” (przedszkola i szkolne „zerówki”)
Wspólnie z wychowawcą grupy przedszkolnej stwórzcie kolorowy, bajkowy „Podwodny Mazurski Świat”, a w nim ryby, rośliny, raki, ślimaki itd. Przed wykonaniem pracy nauczyciel urządza zajęcia dotyczące surowców wtórnych (plastiku, papieru, metalu, szkła) oraz pogadankę o różnorodnych gatunkach roślin i zwierząt zamieszkujących mazurskie jeziora i rzeki. Do wykonania pracy użyjcie ogólnie dostępnych materiałów (np.  opakowań plastikowych, kapsli, korków itd.).

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy


„SZKŁO I POPIÓŁ ODDZIELNIE” (uczniowie klas I-III szkół podstawowych)
Czy znacie Szklika i Popiolika? To młodsi bracia Mokrej Kory, Suchego Kuby i Zmieszanego Florka – maskotek, które pomagają dużym i małym w prawidłowym postępowaniu z odpadami i zachęcają do zachowania czystych Mazur. Nauczycielu – zapoznaj dzieci z przekazem Szklika i Popiolika. Następnie stwórzcie plakaty, które będą zachęcały do selektywnej zbiórki szkła opakowaniowego i popiołu. 

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy


„GRA RECYKLINGOWA” (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych)
Przed Wami zadanie zaprojektowania rodzinnej gry planszowej o tematyce recyklingowej. Celem gry jest zabawa połączona z edukacją w zakresie właściwego postępowania z odpadami. Gra może dotyczyć jednego z tematów np. segregacji odpadów, recyklingu, postępowania z odpadami niebezpiecznymi, wielkogabarytowymi lub łączyć różne zagadnienia. Możecie wykorzystać nasze ludziki: Mokrą Korę, Suchego Kubę i Zmieszanego Florka oraz ich młodszych braci Szklika i Popiolika. Informacji o gospodarowaniu odpadami szukajcie na stronie internetowej MZM-GO.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy


„GADŻET RECYKLINGOWY” (gimnazjaliści)
Wcielacie się w rolę projektantów sztuki użytkowej. Pod kierunkiem nauczyciela z surowców wtórnych (plastiki, papier, metal, szkło) stwórzcie efektowne przedmioty – ozdoby waszego pokoju, biżuterię, torby, maskotki itd. Wasza wyobraźnia nie zna żadnych granic. Pracujcie w pojedynkę. Podczas tegorocznego festynu „Eko-Logika” urządzimy wystawę najciekawszych gadżetów. Najlepsze pomysły będziemy promować w części warsztatowej Mazurskich Warsztatów Komunalnych „REKO-EKO” w ZUOK Spytkowo.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy


„RECYKLINGOWA ŁAJBA” (rodziny)
Rodzinnie budujemy z surowców wtórnych (np. plastikowych butelek) oraz nieprzydatnych rzeczy małą jednostkę pływającą, która będzie miała za zadanie utrzymać na powierzchni jedną osobę dorosłą. Postarajcie się o oryginalny projekt i wykończenie waszej łajby.

Regulamin

Folmularz zgłoszeniowy

 

NAGRODY:
- przedszkolaki i uczniowie szkolnych oddziałów zerowych – zabawki;
- uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów – rower;
- konkurs rodzinny na Recyklingową Łajbę – weekend dla rodziny w 4-gwiadkowym hotelu St. Bruno w Giżycku.  

 Zgłoszenia uczniów i rodzin zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie prosimy kierować drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 14.04.2017 r. do godz. 15:00.

 

MZMGO-logo - bez ramki

 st bruno

logo ekologika 2017

Partnerzy

 • Banie Mazurskie
 • Budry
 • Giżycko
 • Miasto Giżycko
 • Kruklanki
 • Milki
 • Orzysz
 • Ryn
 • Srokowo
 • Węgorzewo
 • Wydminy

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polityka prywatności