Preloader

Ładowanie...

Przejdź do treści
Wersja kontrastowa
 • a
 • a +
 • a ++

NASZE ODPADY – WAŻNE INFORMACJE NASZE ODPADY – WAŻNE INFORMACJE

Grafika

 

Od 1 stycznia 2018 gminy objęte działaniem MZM-GO będą realizowały tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO) – jednolite dla całego kraju zasady segregacji ustanowione przez Ministerstwo Środowiska.

Co to oznacza w praktyce?
Po pierwsze – dokładniejszą segregację. Celem WSSO jest jak najdokładniejsze oddzielenie surowców od odpadów, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia i obowiązkowe zwiększanie poziomu recyklingu.

Jak segregować odpady?
W nowym roku obowiązywać będzie podział na 5 frakcji:

PLASTIK-120x112 SZKŁO-120x110 PAPIER-120x111

BIO-120x112

ZMIESZANE-120x111

METALE 

I TWORZYWA SZTUCZNE

 SZKŁO  PAPIER  BIO  ZMIESZANE

Pojemniki czy worki?

Przed budynkami wspólnot mieszkaniowych oraz siedzibami firm pojawi się 5 różnych, specjalnie oznaczonych pojemników. Właściciele domów jednorodzinnych oraz nieruchomości letniskowych otrzymają kolorowe i odpowiednio opisane worki do gromadzenia pierwszych trzech grup surowców (metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło) oraz pojemniki na dwie pozostałe grupy (bio i zmieszane).

Opłaty

NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁE - ZABUDOWA JEDNORODZINNA I WIELORODZINNA
 ZBIÓRKA SELEKTYWNA  ZBIÓRKA NIESELTYWNA
10 zł/os.
17 zł/os.

 

 NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁE - FIRMY I INSTYTUCJE 
ZBIÓRKA SELEKTYWNA ZBIÓRKA NIESELEKTYWNA
13 zł/ za 5 pojemników o poj. 120 l 24 zł/ za pojemnik o poj. 120 l
 26 zł/ za 5 pojemników o poj. 240 l 48 zł/ za pojemnik o poj. 240 l
39 zł/ za 5 pojemników o poj. 360 l 66 zł/ za pojemnik o poj. 360 l
95 zł/ za 5 pojemników o poj. 1100 l 163 zł/ za pojemnik o poj. 1100 l
625 zł/ za 5 kontenerów KP-7 1072 zł/ kontener KP-7

Nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku.

ZBIÓRKA SELEKTYWNA ZBIÓRKA NIESELEKTYWNA
210 zł (ryczałt) 273 zł (ryczałt)

Zmiana deklaracji
MZM-GO poinformuje wszystkich pisemnie o zmianie stawki oraz nowych zasadach selektywnej zbiórki. Wszyscy, którzy zdecydują się na zmianę sposobu zbiórki odpadów, są zobowiązani do korekty deklaracji śmieciowej. Można to zrobić osobiście w Punkcie Obsługi Klienta MZM-GO, działającym w Giżycku przy ulicy Pocztowej 2 (budynek poczty). Odbiorem i transportem odpadów nadal będzie się zajmowała spółka KOMA Giżycko.

Harmonogramy
Zgromadzenie MZM-GO przyjęło również uchwałę w sprawie częstotliwości odbioru odpadów, mycia pojemników oraz zasad korzystania z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów (PSZOK). W domach jednorodzinnych zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz elektrośmieci będą prowadzone raz na kwartał, w zabudowie wielorodzinnej na zgłoszenie zainteresowanego, co powinno wyeliminować sytuacje, w których na podwórkach długo czekają na zabranie stare meble i inne nieprzydatne rzeczy. Ustalony został również limit na odpady remontowo-budowlane. Z jednej nieruchomości będzie można oddać maksymalnie 1 tonę tego typu odpadów rocznie. Odpady ponadlimitowe przyjmuje odpłatnie ZUOK Spytkowo.

Popiół
Popiół ze spalania węgla będzie nieodpłatnie odbierany spod posesji mieszkańców przez spółkę KOMA Giżycko. Warunkiem realizacji takiej usługi jest przesłanie wniosku o odbiór popiołu. Można to zrobić osobiście, drogą pocztową lub mailową (adres: Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami, ul. Pocztowa 2, 11-500 Giżycko/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwaga. Mieszkańcy sami zapewniają sobie pojemnik do gromadzenia popiołu.

Partnerzy

 • Banie Mazurskie
 • Budry
 • Giżycko
 • Miasto Giżycko
 • Kruklanki
 • Milki
 • Orzysz
 • Ryn
 • Srokowo
 • Węgorzewo
 • Wydminy

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polityka prywatności