bip
Uczyńmy wspólnie
Czystsze Mazury
Więcej
Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika 2023

Mazurskim jeziorom, łąkom i lasom wciąż daleko do idealnej czystości. Przez kulturalno-rozrywkowe wydarzenie i dobrą zabawę zamierzymy przybliżać uczestnikom proekologiczną tematykę i edukować społeczność lokalną oraz turystów w zakresie efektywnej gospodarki odpadami.

Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika 2023 jest kolejną edycją tego typu przedsięwzięcia. Pierwsza edycja odbyła się 30 maja 2009r. w miejscowości Spytkowo. Po pięciu latach Ekologika stała się imprezą objazdową organizowaną co roku w innej mazurskiej gminie. Tegoroczny festyn odbędzie się w Srokowie 3 czerwca 2023.

W ramach festynu będą prowadzone „warsztaty odpadowe”, które mają za zadanie rozbudzić świadomość ekologiczną. Postaramy się uświadomić uczestnikom zajęć, że odpady to cenne surowce i co za tym idzie „Życie odpadu nie kończy się w momencie wrzucenia do kosza. Kosz i ZUOK Spytkowo to tylko poczekalnia. Odpady w zakładzie są sortowane i przekazywane recyklerom do ponownego odzysku. Tylko niewielka część odpadów, uznanych za bezużyteczne trafia na składowisko.” Uświadomienie tej prawidłowości, ma doprowadzić do zmiany postrzegania kwestii związanych z zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Nasze metody nauczania to: działanie praktyczne, doświadczenie, metoda twórczo-skojarzeniowa, zabawa. Nie zabraknie dyskusji, wyzwań ekologicznych, gier i quizów. Zajęcia pobudzą wyobraźnię i kreatywność uczestników. Z recyklingowych surowców np. umytych opakowań i makulatury stworzymy zabawki, instrumenty muzyczne oraz przedmioty użytkowe. Pozornie nieprzydatne odpady, otrzymają drugie życie. Uczestnicy dowiedzą się również, jak właściwie postępować z odpadami oraz na czym polegają procesy recyklingu.  Festyn będzie poświęcony jak co rocznie wszystkim mieszkańcom naszego regionu.

Zapraszamy 3 czerwca (sobota) do Srokowa. Imprezę zaczynamy o godz 10:00 Dokładny plan imprezy już niebawem.

Menu
NEWSLETTER
Otrzymuj informacje
o konkursach i aktualnościach
z życia MZMGO.
zapisz się
Nasze gminy
Biuro
Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami
ul. Pocztowa 2, 11-500 Giżycko
tel. 87 429 13 74
tel. 575 363 177

e-mail: biuro@mzmgo.mazury.pl

Godziny pracy:
od PN do PT: 7:30 - 15.30
© 2006 - 2023 Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram