bip
Uczyńmy wspólnie
Czystsze Mazury
Więcej
Mazurski Festyn Ekologiczny Eko-Logika w Wydminach

Mazurski piknik z rozmowami o odpadach w tle, to znak rozpoznawczy festynu „Eko-Logika”. Tradycyjnie nie zabraknie dobrej kuchni oraz tematycznych stoisk edukacyjnych. Organizator imprezy Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wydminach poprzez kulturalno–rozrywkowe wydarzenia i dobrą zabawę, postarają się przybliżać uczestnikom proekologiczną tematykę  i edukować w zakresie gospodarki odpadami. Tegoroczna Eko-Logika oferowała będzie szereg tematycznych stoisk edukacyjnych.

Kwiaty za odpady, warsztaty recyklingowe, kolory holi i dmuchańce!
Główną atrakcją Wydmińskiej imprezy będzie „Mazurski automat do butelek”, w którym będzie można zamienić butelki PET na sadzonki kwiatów. Obowiązują proste zasady, za każde przyniesione 20 butelek PET, wydajemy roślinę. Obowiązuje limit 5 roślin na osobę. „Akademia młodego recyklera” to miejsce w którym powstaje „coś z niczego”. Uczestnicy zabawy wykonają obrazki w 3D, węże z korków od butelek, słonie z rolek po papierze toaletowym, rakiety z rolek po ręcznikach papierowych, żółwie ze spodów po butelkach plastikowych, pociągi z rolek po papierze toaletowym, popity, kolorowanki dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją stoiska będą bańki mydlane, balony, eksplozja kolorów (holi). Dobrą zabawę dla najmłodszych zagwarantują także odpadowe gry i zabawy: tematyczny twist, wieloformatowe gry planszowe, segregacja odpadów na wesoło czy quiz odpadowy, zmagania sportowe rzuty do celu, odpadowe kręgle oraz  skrzynia „zgadula. Tuż obok  stoiska z grami, znajdować się będzie ogromna dmuchana zjeżdżalnia i tor przeszkód. Specjalne atrakcje skierowane do najmłodszych przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

Śmieciarka dwukomorowa czy Antyazbestowe Miasteczko?
„Jak działa śmieciarka” to stoisko zorganizowane przez firmę transportującą odpady. W ramach tego stoiska goście wydarzenia poznają szczegóły pracy operatora śmieciarki. Bedzie to niesamowita okazja do zbaczania „od środka” pojazdu odbierającego odpady oraz sprawdzenia, czy rzeczywiście posiada dwie komory do gromadzenia odpadów. Natomiast tajemniczo brzmiące „Antyazbestowe miasteczko” to miejsce, w którym porusza się problematykę usuwania wyrobów zawierających azbest, możliwości finansowania usuwania azbestu oraz stosowania alternatywnych pokryć dachowych.

Koncerty i konkursy
Na scenie wystąpią Wydminersi z Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach.  Jako gwiazda wystąpi Załoga dr. Bryga. Podczas imprezy nastąpi również rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych, ogłoszonych przez MZMGO, „Rady na Odpady” i konkurs „Zbiórki makulatury.

Mobilny punkt informacyjny
W ramach festynu mieszkańcy będą mogli załatwić sprawy urzędowe związane z gospodarką odpadami w mobilnym punkcie informacyjnym. Pracownicy MZMGO odpowiedzą na pytania w zakresie zbiórki odpadów komunalnych, przyjmą deklaracje wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, przedstawią program usuwania odpadów pochodzenia rolniczego (folia rolnicza) oraz azbestu, przyjmą też wnioski chętnych do udziału w programach.

Do zobaczenia w Wydminach
Mazurskim jeziorom, łąkom i lasom wciąż daleko do idealnej czystości. Trzeba też dążyć do ograniczenia ilości produkowanych odpadów i zwiększenia odzysku surowców wtórnych. Zapraszamy mieszkańców Wydmin do aktywnego udziału w Mazurskim Festynie Eklogicznym Eko-Logika. Plac obok plaży  w Wydminach, 8 czerwca 2023 (sobota) od 11:00.

Menu
NEWSLETTER
Otrzymuj informacje
o konkursach i aktualnościach
z życia MZMGO.
zapisz się
Nasze gminy
Biuro
Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami
ul. Pocztowa 2, 11-500 Giżycko
tel. 87 429 13 74
tel. 575 363 177

e-mail: biuro@mzmgo.mazury.pl

Godziny pracy:
od PN do PT: 7:30 - 15.30
© 2006 - 2023 Mazurski Związek Międzygminny - Gospodarka Odpadami
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram